Dotacje

 

W ostatnich czterech latach firma Hanplast wykonała kilka projektów inwestycyjnych na
łączną kwotę około 14 mln zł. Cześć z tych inwestycji zrealizowano z własnych środków, na
część uzyskano dofinansowanie z Działania SPO-WKP 2.2.1

 

W ostatnich kilku latach firma Hanplast wykonała kilka projektów inwestycyjnych. Cześć z tych inwestycji zrealizowano z własnych środków, a na część uzyskano dofinansowanie z Sekorowego Programu Operacyjnego Wzrost Konkurencyjności Przedsiębiorstw.  

Aktualnie zakończyliśmy inwestycję pt.: "Dywersyfikacja produkcji Przedsiębiorstwa Hanplast Sp.z.o.o. z Bydgoszczy poprzez zakup nowoczesnych linii technologicznych" do której otrzymaliśmy ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu Państwa dofinansowanie w wysokości 50% wartości projektu. 

 

Zakres inwestycji jest następujący:

- wtryskarka 700 ton zwarcia z robotem,

- wtryskarka 600 ton zwarcia z robotem,

- wtryskarka 1300 ton zwarcia z robotem,

- układ RHCM,

- linia automatycznego montażu i pakowania ramki,

- forma wtryskowa do produkcji ramki

- układ zasilania energetycznego firmy,

- technologia wtrysku dwu- komponentowego,

- system chłodzenia.

 

 

Realizacja przedmiotowej inwestycji w znacznym stopniu podniosła jakość usług oferowanych przez firmę Hanplast. Budowa nowej linii zasilającej nasz zakład umożliwiła dostawienie nowych urządzeń i następnych maszyn posiadających innowacyjne rozwiązania techniczne nie stosowane dotychczas w naszym zakładzie. Wprowadzenie dwustronnego zasilania w znacznym stopniu podniosło bezpieczeństwo energetyczne. Inwestycja  w rozwój wtrysku dwu-komponentowego znacznie podwyższyła efektywność procesu produkcyjnego. Zmodernizowaliśmy system chłodzenia maszyn i form, a uzyskane ciepło jest wykorzystane do ogrzewania zakładu. Zastosowane rozwiązanie umożliwiło znaczne oszczędności w zużyciu energii elektrycznej i w konsekwencji emisję CO2 do atmosfery. Unowocześniliśmy również i zautomatyzowaliśmy produkcję kilku naszych wyrobów - pojawiły się nowe wyroby, a także produkty udoskonalone.

Dzięki realizacji tej inwestycji Hanplast znajduje się w gronie najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw w Polsce i może sprostać oczekiwaniom wymagających klientów.

 

 

 

 

 

HANPLAST Sp. z o.o.

ul. Władysława Paciorkiewicza 3
85-862 Bydgoszcz

Tel.: (048) (52) 323 42 00

fax: (048) (52) 323 42 99

e-mail: hanplast@hanplast.comkontakt

Być rzetelnym i konkurencyjnym partnerem, odpowiedzialnym za wszystkie etapy projektu – od pomysłu do gotowego produktu – w ramach długoterminowej współpracy z partnerami, by wspólnie kreować innowacyjne, solidne, kosztowo efektywne produkty.

2018-11-28

Nagroda dla Hanplast w konkursie na lidera innowacji

Toruńska Agencja Rozwoju Regionalnego wraz z Samorządem Województwa Kujawsko-Pomorskiego zoganizowała X konkurs pod nazwą "Liderzy Innowacji Pomorza i Kujaw 2018". Uroczysta gala i ogłoszenie wyników konkursu odbyły się 9 listopada. Nasza aplikacja zyskała uznanie gremium oceniającego i uzyskaliśmy tytuł Lidera (...)

więcej...

2018-08-22

Hanplast otwarty dla zwiedzających!

Nie, to nie pomyłka! W ramach obchodów Roku Bydgoskiego Dziedzictwa Przemysłowego Szlak TeH20 zorganizował pierwszą industrialną noc w Bydgoszczy dnia 25.08.2018 r. W wydarzeniu brały udział czołowe zakłady produkcyjne miasta, w tym Hanplast. Nasz zakład odwiedziła grupa około 30 osób (...)

więcej...

2017-05-05

Hanplast na CISOLAR 2017

11 i 12 kwietnia br. nasza firma wzięła udział w organizowanych w Odessie Targach CISOLAR 2017 zrzeszających instytucje działające w branży systemów energii słonecznej. Wydarzenie to odbyło się już po raz szósty z rzędu. Naszą firmę reprezentował Henryk Jędrej z (...)

więcej...