FUNDUSZE NORWESKIE

 

Firma HANPLAST w ramach prowadzonej wspólnie ze swoimi partnerami handlowymi  polityki  zrównoważonego rozwoju,  pozytywnego oddziaływania na środowisko naturalne i wdrażania energooszczędnych technologii , rozpoczyna projekt współfinansowany ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014 w ramach Programu Green Industry Innovation Programme Poland, pod tytułem: WDROŻENIE PRZYJAZNYCH ŚRODOWISKU INNOWACYJNYCH ZIELONYCH TECHNOLOGII

polegający na:

  • Zbudowaniu instalacji fotowoltaicznej  o mocy 1,2MWp  zlokalizowanej na dachach hal magazynowych i produkcyjnych   
  • Zastosowaniu energooszczędnego oświetlenia LED  w halach produkcyjnych i magazynowych
  • Zmodernizowaniu  systemu ogrzewania  obiektów w oparciu o maksymalne wykorzystanie ciepła technologicznego  dzięki instalacji niskotemperaturowych pomp ciepła

Zrealizowanie inwestycji pozwoli firmie   wykorzystać wytworzoną energię  elektryczną  do  zasilania  maszyn w procesie produkcyjnym  , uzyskać oszczędności  w  zużyciu  prądu , optymalnie  spożytkować  wszelkie nadwyżki  ciepła technologicznego .

Dzięki znacznej redukcji emisji CO2 zostanie osiągnięty efekt pozytywnego  oddziaływanie na środowisko naturalne.

Uzyskane oszczędności podniosą konkurencyjność oferowanych usług  , a prowadzone przy okazji  realizacji  projektu działania edukacyjne i promocyjne podniosą poziom świadomości ekologicznej  naszych partnerów handlowych i pracowników .

Projekt  będzie realizowany ze wsparciem finansowym  ze strony  rządu Norwegii w ramach Norweskiego Mechanizm Finansowego na lata 2009-2014 - program innowacje w zakresie zielonych technologii w Polsce.

Przy realizacji projektu firma Hanplast  współpracuje z Uniwersytetem Techniczno –Przyrodniczym im J.J. Śniadeckich w Bydgoszczy .

 

15-10-2015

Po kilku miesiącach od rozpoczęcia realizacji projektu roztrzygnięto przetargi na najważniejsze elementy inwestycji. Dostarczono już część elementów pod instalację fotowoltaiczną,  przygotowano foldery informacyjne, odbyły sie także dwie konferencje prasowe. Pierwsza rozpoczynająca projekt, a druga w trakcie realizacji połączona ze szkoleniem dla pracowników na temat rodzajów "zielonych" źródeł energii oraz przybliżająca szczegóły inwestycji wykonywanych w firmie Hanplast oraz korzyści jakie te dzialania przyniosą firmie i środowisku. Z obydwu konferencji pojawiły się lokalnej prasie artykuły promujące projekt i informujące o udziale Funduszy Norweskich w finansowaniu inwestycji. Wkrótce rozpocznie się instalacjia paneli fotowoltaicznych na dachach budynków.

 

18-11-2015

Projekt nabiera tempa. Niektóre zaplanowane przez nas działania zostały juz zrealizowane. Zakończono prace adaptacyjne w kotłowni i zakupiono pompy ciepła. Aktualnie trwa przystosowywanie systemu odzysku ciepła do nowo zakupionych urządzeń. Pozostaje zadanie montażu systemu rozprowadzania odzyskiwanego ciepła po budynkach produkcji, magazynów surowców i materiałów oraz lakierni i montaż wymienników ciepła. Na dachach budynków już znajduje się konstrukcja pod instalację modułów fotowoltaicznych oraz zainstalowancyh jest część z nich.

 

09.12.2015

W dniu 26 listopada odbyło się konferencja wraz z warsztatami w Krakowie. Temat spotkania dotyczył Corporate Social Responsibility.

Konferencja oraz warsztaty przybliżyły uczestnikom tematykę Corporate Social Responsibility w praktycznym funkcjonowaniu przedsiębiorstw. Na konferencji przedstawiono zagadnienia związane z rozwojem przedsiębiorstw oraz ich oddziaływaniem na środowisko, gospodarkę i jakość życia obywateli. Na zakończenie konferencji omówiono postęp pracy dotyczący pro-ekologicznych inwestycji w firmach, które biorą udział w projekcie „The Green Industry Innovation Programme”.

 

03.06.2016

Zakończyliśmy realizację inwestycji dotyczącej instalacji fotowoltaicznej, energooszczędnego systemu oświetleniowego oraz rozbudowy systemu odzysku ciepła z procesów produkcyjnych wraz z rozbudową systemu chłodzenia. Dzięki tej inwestycji tylko od kwietnia 2016 do czerwca  2017 zmniejszyliśmy już emisję CO2 o około 1731 ton!

 

Całkowita wartość projektu: 2 076 158 EUR

Kwota dofinansowania: 920 000 EUR

Czas realizacji inwestycji – do 30.04.2017 r.

Odnośniki: www.eog.gov.pl, www.norwaygrants-greeninnovation.no

 

Wsparcie udzielone przez Norwegię poprzez Norweski Mechanizm Finansowy na lata 2009-2014, w ramach programu Innowacje w zakresie zielonych technologii w Polsce

HANPLAST Sp. z o.o.

ul. Władysława Paciorkiewicza 3
85-862 Bydgoszcz

Tel.: (048) (52) 323 42 00

fax: (048) (52) 323 42 99

e-mail: hanplast@hanplast.comkontakt

Być rzetelnym i konkurencyjnym partnerem, odpowiedzialnym za wszystkie etapy projektu – od pomysłu do gotowego produktu – w ramach długoterminowej współpracy z partnerami, by wspólnie kreować innowacyjne, solidne, kosztowo efektywne produkty.

2020-09-15

Ikona Złotej Setki Pomorza i Kujaw

Hanplast został uhonorowany nagrodą Złotej Setki Pomorza i Kujaw w edycji za rok 2019 jako ikona kujawsko-pomorskiego biznesu czyli ambasador marki Złotej Setki. Nagroda ta, to nowa kategoria, która pojawiła się w ostatniej edycji, przyznana została firmom, które w ostatnich (...)

więcej...

2019-10-30

K - 2019 w Dusseldorfie

W dniach 16-23 października odbyła się kolejna edycja targów przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy - K 2019. Targi odbywają się co 3 lata i są doskonałą okazją do zapoznania się z nowinkami w branży, technologiami oraz do nawiązania nowych kontaktów (...)

więcej...